wtorek, 4 lutego 2014

Meme podsumowuje - STYCZEŃ 2014

Niedawno zaczął się nowy, 2014 roku, a teraz za Nami już styczeń.. Ach, jak szybko ten czas mija. Zdawać by się mogło, że wskazówki zegara czasem na chwilę zwolnią, gdy na coś czekamy, ale niebezpiecznie przyspieszają, gdy niespieszno człowiekowi do snu.. :)

Styczeń to miesiąc, który chcąc nie chcąc nieco mi się skrócił. Z trzydziestu jeden dni zrobiło mi się nieco ponad piętnaście. W pierwszej jego połowie szpitale polubiły moją rodzinę, przez co nie raz, nie dwa musiałam odłożyć książkę ze względu na obowiązki. Ostatni, nieco już spokojniejszy tydzień minął mi na gorączkowych przygotowaniach do Studniówki – z pewnością niezapomnianego wydarzenia, a jednocześnie „znaku”, że matura co raz bliżej...

Mimo trudności czytelniczo ten miesiąc nie wypadł wcale tak źle, patrząc na moje poprzednie „dokonania”. Wiadomo – zawsze chciałoby się lepiej, ale póki co trzeba się cieszyć z tego, co udaje się osiągnąć ;) Na listę przeczytanych lektur mogę wpisać siedem pozycji. Już w pierwszych dniach stycznia udało mi się przemęczyć „Szewców” oraz skończyć „ABBA. Fenomen i legenda”. W tymże miesiącu udało mi się też wrócić do Lewisa, a także zasmakować trochę polskiej, współczesnej poezji. Najbardziej zapadającymi w pamięci mimo wszystko będą lektury spod pióra Pana Borowskiego, do których powrócę także w lutym :)

A co w lutym? Właśnie zaczęłam ferie i przede wszystkim mam zamiar nadrobić nieprzeczytane lektury szkolne, a w następnej kolejności chwycić za pozycje, które od dawna leżą na moich półkach. Ambicje mam wielkie, czasu wyjątkowo też dużo – nic, tylko czytać :D

4 komentarze:

 1. Szczerze podziwiam Cię za czytanie lektur! Jestem już po etapie szkolnictwa i nawet teraz z niesmakiem spoglądam na ściankę z lekturami (nie wliczając Hobbita bo go uwielbiam)
  Muszę jednak przyznać, że w pamięci zachowały mi się lektury historyczne, typu Medaliony.
  To chyba przez sceny tam opisywane i dosyć rozgadaną na ich temat nauczycielkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie już po feriach, ale tobie życzę miłego odpoczynku przy pasjonujących lekturach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też jestem w trakcie ferii i lektur na razie nie mam zamiaru czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Studniówka :3 było super :D ja aktualnie porzuciłam lektury na rzecz Muminków :)

  OdpowiedzUsuń

Mały ślad po Tobie = Wielki uśmiech na mojej buzi ;)