sobota, 25 sierpnia 2012

Garść informacji ;)

Mam dwa ogłoszenia, które z pewnością zainteresują niejednego blogera – również wg mnie to interesujące pomysły. Ale o co chodzi? Sami zobaczcie!

Krzysztof Spadło
Na pierwszy rzut niesamowita inicjatywa Pana Krzysztofa Spadło – autora „Marzycieli i Pokutników”. Postanowił on zaangażować czytelników do współtworzenia ebooka. Przeczytajcie:


Moi Drodzy,
kiedy doszło do papierowego wydania "Marzycieli i Pokutników" pomyślałem, że za jakiś czas trzeba się będzie poważnie zastanowić na publikacją w wersji elektronicznej. Najpierw był tylko mglisty zarys, potem pojawił się ogólny plan tego przedsięwzięcia, aż wreszcie koncepcja stała się na tyle dojrzała i konkretna, iż z radością przystępuję do jej realizacji. E-book "Marzycieli i Pokutników" to nie będzie tylko konwersja pliku tekstowego do formatów obsługiwanych przez czytniki elektroniczne i na tym koniec. Ooo nie! To będzie coś zdecydowanie innego, nowego, nowatorskiego! To będzie coś, przez duże "C". Coś, czego jeszcze nikt wcześniej nie zrobił. Więc pora przetrzeć szlak! :-) Wersja elektroniczna zostanie wzbogacona o dwie atrakcje. Pierwszą atrakcją, tą mniejszego kalibru, będą wykonane przez moją skromną osobę przypisy do każdego z zamieszczonych tam opowiadań. Pokuszę się o kilka zdań w których zdradzę, jak to się stało, że napisałem taką historię i dlaczego. Natomiast drugą, tą Mega-Właściwą-Atrakcją jest propozycja, która dla niektórych z Was będzie stanowić nie lada frajdę i wyzwanie. Oto sedno sprawy, myślę, że jeśli wypunktuję będzie bardziej czytelne :-) :

Debiutanckie dzieło Pana Krzysztofa
1. Jeżeli jesteś osobą, która nosi w sobie potencjał twórczy, osobą, która robi zdjęcia, grafiki, szkice, rysunki lub maluje obrazy to powinno Cię to zainteresować!
2. Każdy z Was kto czuje się na siłach w dziedzinach wymienionych w pkt.1 ma szansę opublikować swoją pracę w e-booku "Marzyciele i Pokutnicy".
3. Warunek jest taki, że temat pracy musi konkretnie nawiązywać do treści któregoś z 10 opowiadań zawartych w zbiorze opowiadań "Marzyciele i Pokutnicy".
4. Autor pracy decydując się na udział w tym przedsięwzięciu, oświadcza jednocześnie, że jest wyłącznym twórcą dzieła i właścicielem praw autorskich.
5. Prace muszą spełniać następujące wymagania techniczne: 300 dpi, jpg, A4
6. Prace proszę wysyłać na adres: post@krzysztofspadlo.com
7. W tytule proszę wpisać "e-book"
8. W treści wiadomości proszę podać swoje imię i nazwisko. Jeżeli posiadasz własną stronę, bloga, wizytówkę, portal etc. i jeśli chcesz się lepiej zaprezentować, to podaj również swój adres internetowy.
9. Prace wysłane przez anonimowego użytkownika nie wezmą udziału w przedsięwzięciu.
10. Praca musi nosić tytuł opowiadania do którego się odnosi.
11. Uczestnik może wysłać dowolną ilość prac.
12. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa - 31.10.2012
13. Prace pod względem artystycznym i technicznym zostaną ocenione przez:
Krzysztof Spadło - autor książki
Hektor Werios - artysta fotografik
14. Najlepsze prace zostaną opublikowane w e-booku "Marzyciele i Pokutnicy".
15. Autor opublikowanej pracy zgadza się podpisać ją własnym imieniem i nazwiskiem.
16. Autor opublikowanej pracy oświadczaja, że nie będzie domagać się jakichkolwiek roszczeń finansowych czy też innych gratyfikacji, związanych z publikacją jego pracy w e-booku "Marzyciele i Pokutnicy".
17. Wydawcą e-booka "Marzyciele i Pokutnicy" jest: Wydawnictwo Internetowe e-bookowo.pl z siedziba w Będzinie.
18. Premiera e-booka "Marzyciele i Pokutnicy" jest planowana na 29.11.2012

To chyba tyle, jeśli chodzi o pełną informację i jej formalny charakter. Mam nadzieję, że pomysł przypadł Wam do gustu i Ci, którzy czują się na siłach chętnie wezmą udział i odważnie zaprezentują swoją twórczość. Jeżeli uważasz, że ta inicjatywa nie jest dla Ciebie ale podoba Ci się idea tego przedsięwzięcia, pomyśl przez chwilę o gronie swoich przyjaciół, znajomych. Przekaż informację dalej, może dzięki Tobie dotrze ona do kogoś, kto stwierdzi: - No, nareszcie coś dla mnie! Jeżeli uważasz, że realizacja tego pomysłu jest godna uwagi i warta rozpowszechniania, skopiuj zawartość tego listu, wyślij innym lub wklej na swoim profilu, stronie, blogu, portalu... Chcę również serdecznie podziękować wszystkim osobom które przyczyniają się do propagowania tej akcji. Jeśli natknąłeś się na treść Listu Otwartego na stronie internetowej, której adres brzmi inaczej niż moje imię i nazwisko to wiedz, że właścicielem tej witryny jest właśnie osoba, której teraz bardzo dziękuję :-) 
 
 

Oraz drugi – równie ciekawy pomysł - Akcja Społeczna "Dzielę się książkami 2012"Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli nas od kolejnej, trzeciej już edycji Akcji Społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej w 2012 roku przez Fundację „Dziecko i Kultura” (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Silesia Expo (organizatorem Targów Książki w Katowicach), portalem Qlturka.pl i Fundacją „Miasto Słów”.
Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.
Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych. Część książek przekażemy także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.
W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.
Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o naszej Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego – wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.
Targi Książki w Katowicach
Data i miejsce:
7-9 września 2012
7 września 2012 (piątek) - 10:00 - 17:00
8 września 2012 (sobota) - 10:00 - 18:00
9 wrzesnia 2012 (niedziela) - 10:00 - 16:00
Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
Al. Korfantego 35
Katowice
Pierwsza edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją „Miasto Słów” w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju.
Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów – Radio Kraków, „Dziennik Polski”, Biblionetka.pl itp.
Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej podczas Warszawskich Targów Książki (9-13 maja) zebraliśmy 2 tys. książek, które trafiły do 50 placówek w całym kraju.
Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji, a także do kontaktu, gdy będzie taka konieczność,

Ewa Świerżewska

Prezes Fundacji „Dziecko i Kultura”
Koordynatorka Akcji społecznej „Dzielę się książkami”
Więcej o Akcji:2 komentarze:

  1. Obie inicjatywy bardzo ważne. Mam nadzieję, że spotkają się z dużym odzewem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe akcje, niestety żadna dla mnie :( Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Mały ślad po Tobie = Wielki uśmiech na mojej buzi ;)