środa, 25 grudnia 2013

Informacje z "kraju" i ze "świata"...


Hej ho, do pracy by się szło.. ;)
Jak pewnie zauważyliście – dość dawno nie było na KSIĄŻKACH-MEME żadnej recenzji, stosu, listopadowego podsumowania czy choćby wyników zorganizowanego przeze mnie konkursu. Już nie pierwszy raz w tym roku, mimo że czytałam naprawdę wyjątkowe lektury, zagościł we mnie leń, który nie pozwalał spisać swoich spostrzeżeń na temat przeczytanych książek. Przeczytane pozycje piętrzyły się, jednak za każdym razem, kiedy planowałam zabrać się za uporządkowanie bloga, zaczynałam pisać opowiadania lub robić cokolwiek innego. Przeglądałam nawet wasze blogi i na nowo starałam się odnaleźć siły, wracając do pierwszych postów na moim blogu. Aż w zeszłym tygodniu usiadłam się i jak dawniej (ku utrapieniu czytających) napisałam długaśną, trzystronnicową opinię. Dziś w gotowości są już dwie recenzje, a skończenie trzeciej to kwestia kilkudziesięciu minut :) Na biurku zaś (i w innych nietypowych miejscach w pokoju) pozostaje sześć pozycji do zrecenzowania. Mam nadzieję, że uda mi się napisać o nich do końca roku. Każdą gotową opinię opatrzoną zdjęciami i cytatami zaplanuję też z Bloggerem, by na bieżąco nadrabiać zaległości i dać Wam możliwość czytania o często bardzo dobrych publikacjach. Kilkadziesiąt stron do przeczytania, na które składa się aż pięć zupełnie różnych od siebie książek i kilka lektur szkolnych – to wszystko przede mną jeszcze przed Nowym Rokiem! Życzcie mi więc powodzenia :)

Z „kraju” już było, więc przychodzi czas na informacje ze „świata”. Wielu spośród Was już pewnie słyszało, bo nasza „Sztukaterowa rodzina” nie jest mała, ale i ja chciałabym wspomnieć choć słówko o dwóch akcjach, którym przewodniczy portal, z którym współpracuję niemal od początku mojej blogowej działalności :) Portal Sztukater to nie tylko dział książki czy jak mogłoby sądzić wielu „darmowe egzemplarze recenzenckie”. To coś więcej. Mianowicie działa on pod opieką Stowarzyszenia Sztukater, które zajmuje się przede wszystkim walką z wykluczeniem społecznym. Razem ze Sztukaterem dostajemy możliwość niesienia pomocy tym, którym jest ona po prostu potrzebna. Już dość dawno (ach, że też mnie tyle czasu tu nie było) portal rozpoczął Ogólnopolską Zbiórką Darów Kulturalnych, która na celu ma wspomaganie m.in. świetlic wiejskich. Działania te mają na celu wspomóc placówki, których półki świecą pustkami. Kiedy o tym przeczytałam, od razu pomyślałam, że to niezwykłe przedsięwzięcie, gdyż każdy powinien mieć możliwość przeczytania choćby krótkiej opowieści. Sama mam do biblioteki niezły kawałek i nie wyobrażam sobie, żeby był ktoś, kto nie ma możliwości przeczytać choć jeden publikacji w miesiącu. Myślę więc, że akcja, o której możecie więcej przeczytać TUTAJ, naprawdę jest godna uwagi ;) Zainteresowanych nie tylko akcją, ale i Sztukaterem zapraszam na stronę i facebookowy profil portalu. Z kolei "operacja" opatrzona tytułem „A ty jak spędzisz święta?” to kampania poruszająca problem samobójstw. Nasza „rodzina” postanowiła wesprzeć tych, którzy w okresie świąt są najbardziej narażeni na „niewłaściwe myśl” - samotnych. Od dnia 24. grudnia do 26. grudnia każda osoba, która będzie czuła się samotna, otrzyma szansę rozmowy z Sztukaterowiczami. Rodzinna atmosfera, ciepło i zrozumienie ofiarowane zupełnie bezinteresownie zostanie „podarowane” w te święta każdemu, kto napisze na Artie Sztuk - Profil na FB (dyżur 24 h), a także GG: 4768328 (dyżur 24 h). Mam nadzieję, ze ta niezwykła akcja stanie się w kolejnych latach tradycją :)

I na koniec, jeśli już przebrnęliście przez te wszystkie optymistyczne informacje, chciałabym uszczęśliwić w te święta jedną osobę, która okazała się zwycięzcą w moim konkursie :) Prezent co prawda dotrze po świętach, ale mam nadzieję, że sprawi radość osobie, której nick widnieje na zdjęciu :)

A jednej z recenzji możecie wypatrywać już jutro. Z świątecznymi pozdrowieniami znad mandarynek, które już na początku grudnia antycypowały Święta (jak stwierdziliśmy na religii), Meme ;)

2 komentarze:

 1. Rzeczywiście dawno cię nie było. Co jakiś czas zaglądałam do ciebie a tu cisza na morzu;) Na szczęście już jesteś. Czekam zatem na twoje recenzje.
  Ponadto gratulacje dla Ani.
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cyrysiu, jak mi miło, że ktoś tu zaglądał i oczekiwał mnie :) Obiecuję teraz na tak długi czas nie znikać :D

   Usuń

Mały ślad po Tobie = Wielki uśmiech na mojej buzi ;)